make your own website


BOSS
HİKAYELERİ 11

İnsan Dostu Büyük Savaşçı

İki kardeş olarak Dünya’ya geldiler, Kayra karakterleri iki zıt görüşlü bu kardeşleri hangi amaçla yarattı bilinmemekte. Abra iyi karakterde, Yutpa ise kötü karakterde, Abra’yı hizmetlisi, Yutpa’yı ise infazcısı olarak kullanmaktaydı. Abra savaşçı olmasına rağmen hiçbir zaman savaşmayı tercih etmemiş, Yutpa ise güçlü bir büyücü olarak günden güne güçlerini diğer ırklar ve canavarlar üzerinde geliştirmiştir.

Canavarların isyan hazırlıklarını çok önceden duyan Abra, buna tamamen göz yumarak bütün canavarların özgür olması için büyük bir adım atmıştı. Bunu saklamak yerine Kayra’ya söylese belki de büyük isyan hiç başlamadan bastırılacaktı. Nitekim Abra’nın istediği oldu, canavarlar özgürlüğüne kavuşmuştu ancak bundan hoşnut olmayanlar arasında kardeşi Yutpa’da vardı. Abra’yı yaptığı büyülerle karanlık bir zindana hapseden Yutpa, kaçma ihtimaline karşı yüzlerce yılanlardan oluşan muhafızları zindanın içerisine yerleştirdi.

Bilinen ilk zamanlarında Abra’nın insan dostu olduğu anlatılır, bu efsane yada gerçekti hiçbir zaman bilinemeyecek. Teoriler vardı bununla ilgili, bunlardan en güçlüsü kardeşi Yutpa güçlü bir büyücü olduğu ve Abra’ya olan düşmanlığı yüzünden insanlarla olan dostluğunu kaldıramayıp bir çeşit büyüyle Abra’nın aklını çeldiği yönündedir. Önceden ayaklarının da olduğu, yine kardeşi Yutpa’nın kaçma durumuna karşılık yavaşlatmak için bu şekle soktuğu teoriler arasında, ancak şuan da bilinen tek teori olmayan gerçek; Abra’nın insanlığın en büyük düşmanlarından birisi olduğu.