website templates


KLANLAR VE LONCA


Kayra Online’da Kutay ve Merküt adında 2 Ana klan bulunmaktadır. Karakterinizi oluşturduktan sonra herhangi bir klanda olmazsınız. İlerleyen seviyelerle beraber kendi klanınızı seçme hakkınız olacaktır. Böylece 2 klandan birini tercih edebilecek ve açık alanda karşı klan üyelerine tamamen savaşa açık durumda olabileceksiniz. Ayrıca hiç klana girmeden Tarafsız gezme hakkına da sahipsiniz. Herhangi bir klana girdikten sonra çıkış yapabilir, karşı klana geçebilir ya da Tarafsız olabilirsiniz. Yani oyun içerisinde de bu değişimi yapabileceksiniz.
Karşı klan üyelerini açık alanda gördüğünüz anda saldırabilirsiniz. Her öldürdüğünüz karşı klan üyesi adına bir miktar klan parası ve rütbe puanı kazanırsınız. Klan parası ile Klan mağazalarından özel eşyalar alabilir, Rütbe puanlarıyla da Rütbenizi yükseltebilirsiniz.

Mobirise

Lonca ise bir oyuncu topluluğunun kendi aralarında kurdukları birliklerdir. Lonca Lideri kendi loncasında birçok özelliğe sahiptir. Yetki verme, lonca bayrağı değiştirme, diğer loncalar ile ittifak talep etme, diğer loncalara savaş açma gibi. Kale savaşlarına katılmak için lonca üyesi olmak şarttır. İster bir klanda olun, ister Tarafsız olun, herhangi bir oyuncu topluluğu rahatlıkla kendi loncasını kurabilmektedir. Lonca isimleri karakter isimlerinin hemen altında yer almaktadır. Ayrıca Lonca bayrak simgeleri yine Karakter isimlerinin altında yer almaktadır.