web creation software


BOSS
HİKAYELERİ 2

Metal

“Yeni deneyimler ve yeni bir çağ.” Aklından sürekli bunu tekrarlıyordu Kayra, tabi ki bu tekrarlar boşuna değildi. Daha fazla güç, daha fazla sadakat ve yüzde yüz itaat. Bunların hepsini bir arada nasıl gerçekleştirebileceğini önceki deneyimlerinden dolayı çok iyi biliyordu. Tecrübelerinden yola çıkarak çok farklı bir yöntemle gelişmiş robotvari bir canlı geliştirdi: Erg Golemi.

Bir taraftan golemlerin başını çekiyor, diğer taraftan Kayra’nın en yakınlarından birisi olarak ona hizmet ediyordu. Bu hizmetlerine ve sadakatine karşılık Kayra da ona diğer canavarlarınkine göre çok daha gösterişli bir mekân hazırlamış ve hediye etmişti.

İsyanın büyümeye başladığı günlerde Kayra bir not gönderdi Erg Golemi'ne, notta şunlar yazıyordu; “Biliyorum ki sen benim en itaatkar hizmetkarımsın. Her ne olursa olsun bana sadık kalacağını biliyorum. Şimdi sana emrediyorum, ikinci bir emre kadar ne olursa olsun, ne duyarsan duy. Ölüm haberimi dahi almış olsan oradan çıkmayacaksın, oraya kimseyi almayacaksın ve emanetimden kimseye bahsetmeyeceksin!” Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştı Erg Golemi ancak gelen bir emir vardı.

Savaşa tanık olmayan tek canavar. Halen gizemli mekanında emri çiğnememek adına sessizce beklemekte ve yine emir gereği karşısına çıkan herkese karşı savaşmakta.