website templates


BOSS
HİKAYELERİ 6

Ölümün Gerçek Adı: "Azrail"

Kayra hemen her gün çıkan irili ufaklı isyanlardan sıkılmıştı artık, bunlarla kendisi uğraşamayacak kadar sayıları fazla olmaya başladığında bu isyanları bastıracak yeni bir güç çıkardı Dünya’ya. Her canavarı gibi buna da bir isim düşündü ancak ilk günler bu müthiş canavara yakışan bir isim bulamadı.

Çok kısa zamanda Kayra’nın en güvendiği canlılardan bir tanesi olmayı başardı, nerede bir isyan ateşi çıksa o her zaman oradaydı. Birçok canavar onu gördüğü anda onunla savaşmak yerine teslim olmayı tercih ederdi ama Kayra’nın katı bir kuralı vardı; “af yok”

Büyük isyana kadar Kayra için sayısız canlar aldı, kıyımlar yaptı. Uzun bir süre küçük çaplı isyanları tamamen bastırmıştı. Kayra artık ona tamamen güvenmeye başladı ve bir isim bulmuştu ona yakışan; “Azrail” diye seslendi ona.

Büyük isyanda Kayra’ya isyan etmeyen nadir canlılardan birisiydi Azrail, ancak böylesine büyük bir isyanı bastırmaya Kayra, Azrail ve Kayra’ya sadık diğer canavarların gücü yetmedi. Kayra’nın kaybettiği gün Azrail de kaybetti, onun yok oluşuyla birlikte bütün canlılara hükmedecek güçte olan Azrail neredeyse bütün gücünü yitirdi. Kayra’yı Dünya üzerinde gören son canavar olan Azrail, şimdi bir grup yandaşıyla birlikte Kayra’nın ona tahsis ettiği yapıtta insanlığa karşı diğer canavarların safına geçmiş olarak savaşmakta.